Rodzice –Dzieciom Działaj Lokalnie 2019 Szkolne trele

Utworzono dnia 28.10.2019

Rodzice – Dzieciom Działaj Lokalnie 2019 Szkolne trele

W dniu 28 października 2019 roku spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie, na podsumowaniu dwóch projektów w ramach Działaj Lokalnie 2019. Były to „Gry korytarzowe – przyłącz się do zabawy” grupy nieformalnej Rodzice - Dzieciom, którego koordynatorami byli Emilia Pawlak oraz Marcin Pikoń i drugi projekt „Weź posłuchaj” nieformalnej grupy Szkolne trele koordynowany przez Agnieszkę Pikoń oraz Marcina Przedpełskiego.

Komisja w tegorocznej edycji Działaj Lokalnie 2019 spośród 59 złożonych wniosków wyłoniła 46 - lokalnych inicjatyw, w tym 2 z naszej społeczności szkolnej. Warto zaznaczyć, iż Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce daje szansę realizowania się, we własnych społecznościach, ze swoimi pomysłami - przydzielając granty.  Dodatkowo przedsięwzięcia wspierane są przez zadanie pn. "Działaj lokalnie w Powiecie Płockim - II edycja", dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Podczas audytu mieliśmy przyjemność gościć: panią Iwonę Marczak – Prezesa Fundacji "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem”, panią Karolinę Koper - Dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku, panią Katarzynę Gawłowską - Inspektora do spraw oświaty, panią Justynę Jankowską – przewodniczącą Rady Rodziców, pana Andrzeja Przedpełskiego – wolontariusza projektu „Weź posłuchaj” oraz pana Mieczysława Józwiaka – wolontariusza projektu „Gry korytarzowe – przyłącz się do zabawy”. Oczywiście w monitoringu uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły pani Marta Szumska, nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz główni odbiorcy projektów czyli uczniowie.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane projekty oraz osiągnięte cele, w każdym z nich.

Projekt pod nazwą „Gry korytarzowe – przyłącz się do zabawy” został przygotowany i zrealizowany przez grupę nieformalną „Rodzice Dzieciom” na terenie Szkoły Podstawowej w Bulkowie. Była to odpowiedź na potrzeby społeczności szkolnej i lokalnej, nowatorska forma zabawy poprzez zamiłowanie do tradycji grania w gry planszowe i wielkoformatowe. Dzięki tym grom udało się zagospodarować szkolne korytarze, na których to dzieci mogą się bawić w czasie trwania przerwy lub zagospodarować czas wolny od nauki.

W projekcie „Weź posłuchaj” nieformalnej grupy składającej się z uczniów i nauczycieli pn. Szkolne trele, głównym założeniem było zakupienie i zamontowanie szkolnego radiowęzła oraz wykorzystanie go do komunikacji, przekazywania informacji oraz tworzenie audycji.

Na zakończenie została zaprezentowana audycja dla całej społeczności szkolnej, przygotowana przez gości, tj. p. Iwonę Marczak, p. Karolinę Koper, p. Katarzynę Gawłowską, p. Justynę Jankowską oraz panią dyrektor Martę Szumską, a było to dokładnie odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

W imieniu grup nieformalnych: Szkolne trele i Rodzice-Dzieciom kierujemy serdecznie podziękowania za okazane zaufanie i wsparcie realizowanych inicjatyw w naszej placówce, Pani Iwonie Marczak - prezesowi Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz Pani Karolinie Koper reprezentującej Starostwo Powiatowe w Płocku.

Podziękowanie dla Panów bez, których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszej szkoły: czyli dla pana Mieczysława Józwiaka, za wspieranie realizacji działań grupy Rodzice - Dzieciom oraz dla pana Andrzeja Przedpełskiego za nieocenioną pracę włożoną w zamontowanie radiowęzła na terenie szkoły. Tu również należą się podziękowania panu Przemysławowi Cylińskiemu pracownikowi komunalnemu Urzędu Gminy w Bulkowie oraz członkom drużyny sportowej  Zjednoczeni Bulkowo Panu Kamilowi Mazurkiewiczowi i Sebastianowi Załęckiemu za pomoc grupie Szkolne trele w założeniu radiowęzła.

Pragniemy również podziękować Pani Dyrektor Marcie Szumskiej oraz Organowi Prowadzącemu czyli Wójtowi Gminy Bulkowo panu Gabrielowi Graczykowi za udzielenie osobowości prawnej grupom nieformalnym, a w szczególności  za możliwość spełnienia i za wiarę w działania, poprawiające jakość funkcjonowania naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przysłużyły się w tworzeniu samych pomysłów, ale również ich realizacji.

Koordynatorzy projektów: Emilia Pawlak, Agnieszka Pikoń, Marcin Przedpełski, Marcin Pikoń

Rodzice –Dzieciom Działaj Lokalnie 2019 Szkolne trele

Utworzono dnia 28.10.2019, 18:27