VIII Powiatowy Przegląd Form Tanecznych „Na ludową nutę”

Utworzono dnia 26.04.2024

VIII Powiatowy Przegląd Form Tanecznych „Na ludową nutę”

25 kwietnia przenieśliśmy się w kolorowy i skoczny świat muzyki ludowej za sprawą VIII Powiatowego Przeglądu Form Tanecznych - przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez szkolnych. Tegoroczny Przegląd odbywał się pod hasłem „Na ludową nutę”.
Przegląd otworzył Dyrektor Szkoły – Paweł Skulimowski, który przywitał zebranych gości, uczestników i  wprowadził wszystkich w barwny świat folkloru.  Następnie głos zabrał Wójt Gminy Bulkowo Pan Gabriel Graczyk, który objął tegoroczną imprezę honorowym patronatem. Życzył wszystkim dobrego odbioru, wielu wzruszeń i wyśmienitej zabawy. Sprawdziło się! Widzowie nie pozostali obojętni na sceniczne występy, wtórowali tancerzom i nagradzali ich występy gromkimi brawami. Osiem wspaniałych zespołów na tle dekoracji nawiązującej do hasła imprezy i przy dźwiękach znanych wszystkim melodii ludowych  prezentowały się wspaniale. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znakomitych gości. Mieliśmy okazję podziwiać pomysłowe, różnorodne rozwiązania choreograficzne, kostiumowe i muzyczne. Patronat honorowy objął Pan Gabriel Graczyk Wójt Gminy Bulkowo. Wszyscy uczestnicy przeglądu uhonorowani zostali dyplomami, pucharami i nagrodami, ufundowanymi przez hojnych sponsorów:

• Starostwo Powiatowe w Płocku – Starostę Płockiego Sylwestera Ziemkiewicza
  • Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Wójcie Gminy Bulkowo
  • Bank Spółdzielczy w Staroźrebach oddział w Bulkowie
  • Państwa Olgę i Pawła Skibińskich prezesów zarządu firmy OlaTrans
  • Panią Annę Jeziak właścicielkę firmy  Amk Trans z Bulkowa
  • Pana Michała Przepiórskiego właściciela Piekarni w Blichowie

Występy rozpoczął Gość Specjalny - Atomówki z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Podczas przeglądu mogliśmy oglądać Mazura, Krakowiaka, Poloneza, Polkę, Trojaka, Belgijkę.

Przegląd przebiegł w III kategoriach wiekowych: 4-6, 7-10, 11-13.

W Konkursie wzięły udział następujące zespoły taneczne:

5 - latki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bulkowie. Opiekun Pani Iwona Dobrowolska

6 - latki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bulkowie. Opiekun Pani Małgorzata Józwiak

Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie. Opiekun Pani Agnieszka Siedlich

Zespół taneczny "Cieślanie" ze Szkoły Podstawowej w Cieślach. Opiekun Pani Iwona Bąbała

Zespół taneczny klasy Pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie. Opiekun Pani Beata Plebaniak

Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Opiekun Pani Emilia Sałata, trener Pan Daniel Borzewski

Zespół taneczny "Zakręceni" ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie. Opiekun Pani Katarzyna Nowakowska

Zespół taneczny "Show time" ze Szkoły Podstawowej w Łącku. Opiekun Pani Anita Lipska.

Wszystkim opiekunom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa  5 – 6 lat:

I miejsce - Zespół taneczny 6 -latki przy Szkole Podstawowej w Bulkowie

II miejsce - Zespół taneczny 5 -latki przy Szkole Podstawowej w Bulkowie

Kategoria wiekowa  7 – 10 lat:

I miejsce - Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu

II miejsce - Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Blichowie

III miejsce - Zespół taneczny  "Cieślanie " ze Szkoły Podstawowej w Cieślach

Kategoria wiekowa  10 – 13 lat:

I miejsce - Zespół taneczny "Show time" ze Szkoły Podstawowej w "Łącku"

II miejsce - Zespół taneczny "Zakręceni" ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie

Dźwięki muzyki ucichły, ale bagaż emocji, wzruszeń pozostał. Sięgniemy po nie znów wiosenną porą.

Zapraszamy za rok!

GALERIE: