Wystawa poświęcona Henrykowi Dobrzańskiemu znanemu pod pseudonimem HUBAL

Utworzono dnia 26.04.2024

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole została otwarta wystawa poświęcona Henrykowi Dobrzańskiemu znanemu pod pseudonimem HUBAL. Jest to szczególnie ważne dla naszej placówki, ponieważ adiutant Hubala p. Henryk Ossowski był długoletnim mieszkańcem Osieka, zaś jego syn, również Henryk mieszka od lat w Bulkowie.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk, p. Henryk Ossowski, przewodniczący Rady Gminy p. Bogdan Krokowski wraz z radnymi, sekretarz Urzędu Gminy p. Aniela Kopaczewska, skarbnik p. Mariola Rzymkowska, inspektor ds. oświaty p. Katarzyna Garstka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie p. Joanna Grzywińska - Dybek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego  w Nowych Łubkach  p. Marlena Matusiak oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.

Oficjalne otwarcie poprzedziła uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas siódmych i dzieci z grupy przedszkolnej 0A. Młodzież i dzieci w pięknym i wzruszającym programie słowno-muzycznym przybliżyli postać i dokonania tego niezłomnego żołnierza oraz atmosferę tamtych dni. Występ poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz hymnu hubalczyków w wykonaniu p. Katarzyny Nowakowskiej.

Następnie głos zabrali p. wójt i p. Henryk Ossowski. Dziękując za występ odnieśli się do postaci Hubala w kontekście rozwijania postaw patriotycznych i obywatelskich. P. Ossowski podzielił się z nami szczegółami z życia swojego ojca z czasów, gdy ten służył w oddziale tego charyzmatycznego dowódcy.

Po akademii nasi goście udali się do sali korekcyjnej, gdzie ustawiono wystawę, by dokonać przecięcia wstęgi i uroczystego otwarcia tego wydarzenia.

Utworzono dnia 27.04.2024, 09:19